Bay Mustafa Özcan'ın Erbakan Gıcıklığı ve İran Karşıtlığı
Ahmet AKGÜL
Şii diye İran’ı dışlamakla ve Amerikan kuklası Vehhabi Suudileri alkışlamakla kime yaranmaktasınız? Üstelik AKP’nin asıl patronları ve stratejik ortakları ABD ve AB’nin, bu İran’la bütün ambargoları kaldırdıklarını ve çok yönlü irtibat ve ittifak halinde olduklarını görmek için gözleriniz ne zaman açılacaktı?

» devam
Anket


Acem Uşakları -1

Önce 17 sonra 28 Aralık gündeme geldi ardından kocaman bir belirsizlik. Türkiye seçim hattına, devleti ele geçirmek için örgütlenmiş acem uşakları propagandası ile girdi.

Önce 17 sonra 28 Aralık gündeme geldi ardından kocaman bir belirsizlik.

 

Türkiye seçim hattına, devleti ele geçirmek için örgütlenmiş acem uşakları propagandası ile girdi.

 

Değişen zamanın şart ve imkanlarını dikkate almazsak. 1980 askeri darbesine zemin hazırlayan, 78de başlayan ve darbeye kadar devam eden karanlık olaylar sürecini yeniden yaşıyor gibi olacağız. O tarihlerde Acemler henüz devletimize göz dikmemiş idi. O zamanda sıcak deniz hayalleri olan komünist Rusya vardı ve onlara engel olan vatan perver Ülkücüler...

 

Ne kadarda, askeri darbe adil olsun diye idam sehpasına; bir sağdan, bir soldan çıkarttı ise de, ülkücüler; vatanın sahibi ve vatan için can verdi. Sosyalistler; Rusya adına savaştı ve kayıp verdi oldular.

 

Kısaca devlet için savaşanda, onu ele geçirmek için savaşanda; devletin sehpasında, devletin ipi ile hayata veda ettiler...

 

Devlet nedir, neden ele geçirilir?!

 

1980 e kadar, güya, Arapların yaptığımız kurtuluş harbi sürecinde bizi arkadan vurduğu için cumhuriyetin en iyi dostu İran olmuştu. Şah bir Atatürk hayranı idi. Ama bizler maalesef 80 den sonra, asırlardır topraklarımızda gözü ve emelleri olan, Osmanlı'nın azılı düşmanı, sarayda ki bütün fitnelerinde baş mimarı olduğunu yeni öğrendiğimiz bir komşu ile tanıştık artık isminin yanında İslam Cumhuriyeti yazıyor idi. Bir halkın, başka bir halka düşman edtirilişini seyrettik zaman tünelinde. Ve Acemuşakları çıktı karşımıza. Enaz komünistler kadar işgale meyilli, enaz onlar kadar başka ülke ajanı idiler ilk tarihlerde ama şimdi kantarın topuzunu bile gören yok...

 

Dilin kemiği yok, acem oyunun da sonu.

 

1. Cihan Harbi'ne bizi zorla sokan zihniyet, Osmanlıyı fiilen bitirmek için batı ile masaya oturmuş misaki milli için anlaşmışlar ve bütün pürüzleri ortadan kaldırmaışlardır. 2. Cihan Harbi'ne bir türlü girememiş olmasına rağmen, yıkılan dünya kendini tamir ederken, bizimkiler halen Osmanlı zihinlerini çağdaş akla dönüştürme peşinde imişler. Yani; ideoloji imar ediyorlar idi.

 

Tek tip kemalist insan tiplemesi için her başka "tür" insanı tehdit ve potansiyel suçlu ilan edilmişti. Tek tip insanların yaşam alanı olarak seçilmiş misaki milli içinde ötekiler her zaman işgalci makamında olmuşlardır.

 

Emperyalist mantığının insan yetiştirme labaratuvarı olarak kullanılan insanımız, önce kominist tehdite karşı uyarılmış, ardından radikal dinci tehditlere, elbette ecnebi icadı ve devrimi Ruslara düşmanlık kolay idi ama ya İranlılar!

 

İşte o zaman icat edildi, Acem oyunu, Pars emeli ve uşaklık...

 

Önce devrim, sonra Şii yayılmacılığı ile suçlanan İran için; İslamcı gençlerimiz, devlet eli ile vahabi öğretilere itilerek bunlarla din alanında mücadele için çekirdek bir kadro bile oluşturuldu.

 

ABD, SUUD vehabiliğini yanına alıp İran fundamantalistislamı ile uğraşmayı tercih ettiği için bizim hükümetlerde bu plana uymak zorunda kaldılar. Türkiye'de artık devletin parmağı olan bazı toplumsal manipülasyon çıkartacak cinayetler işlenmiş ve adres İran yanlısı, hatta Iranın da içinde olduğu dinci örgütler yapmış idi. Çoğunun poliste suçunu hatta ne olup bittiğini öğrendiği yüzlerce insan içeri alındı mahkum edildi. İşkecler cabası...

 

Amaç yayılmacı Rus komünizmi gibi yayılmacı İran devrimini (sonra Şiilik oldu) engelleme idi. Ülkemizdedemokratiksel diktatörya için muhaliflerine göz dağı verip bazılarına bunu hak görüyordu.

 

Oysa islami inkılabı, tecrit ve ambargolarla yeniden batının terbiye tezgahına alınmış bir numune idi. Türkiye o ambargonun en son noktası idi. Batının dayatmasını Devletin kabulüne, vatandaşın rızası gerektiği için bir sürü olaylar çıkmalı İranın düşmanlığı işlenmeli idi.

 

Bazılarına korku ile İran düşmanlığı işlendi. Bazıları ise mezhep farklılığı kullanılırarak gönüllü düşman oldular. Birçoğuda devletin telkini ile... Bunların dışında irana muhabbet duyan gönüller ise marjinalleştirilip toplum önünde tecritle izole edilirken onları kullanarakta toplum terbiye edilmeye çalışıldı.

 

Ardından yaşanalar klasik her siyasi parti rolü gereği bir guruba arka çıkarak onları arkasına alıp siyaset meydanlarına koştu. Sol sürekli siyasi cinayetleride kullanarak Iranavuruken sağ az temkinli yürüttü işi. Cemaatler zaten hali hazırda haddinden fazla siyasallaşmışlar idi. Iran düşmanlığı imandan mevzu gibi önemli görenler oldu.

 

Bazı siyasi olaylar ve aynı şekilde Şii olup emperyalist çarka su taşıyan aşırıcı şiiler bu tarz cemaatleri, bu tarz cemaatlerde, o insanları beslediler öfke ve kin dolu sözlerle...

 

Yine aradan 18 yıl geçti ve aynı tip dil seviyesi ve konu seçimlere karıştı. Dün bu kadar ırkçı olamayan bir söylemleIslami inkılabı sevenler iran ajanı olmakla suçlandı, kemalistzihniyet tarafından. Bugün daha ırkçı bir dille inkılab dostları,islamcılar tarafından aynı muameleye maruz kalıyor. "Acemuşakları"

 

Son günlerde sosyal Medya'da akla mizana sığmayan komedi tarzı oyunlar sergileniyor acemuşakları adı ile insan Çiğ süt emmiştir derlerdi. Ya içinde bulunduğunuz İslam ahlâkına ne oldu?

 

ABD'nin İran'la kavgasına müttefiklik eden yerli zihinler, kendi vatandaşı, hemşerisi, akrabası, iş arkadaşı, komşusu gibi insanlara vura vura eşlik etmeye başladı. Hemde düşmanın bilmediği bir dille yani içten bir dil ile...

 

Yazımızın sonraki bölümünde sosyal medya üzerinde çıkan belge ve bilgileri mantık yönünden eleştirip bazı gerçekleri şahitlikleri yazacağız.


2014/3/23


Name/Family :
Email :
* Comment :
 


Ziyaret sayısı : 1802
Rating: 5.5/10 (Oy kullananların sayısı 30 Kişi )
Share